Zółte zęby

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że żółty kolor zębów może być ich zupełnie naturalnym odcieniem. Ten kolor nie musi świadczyć o złym stanie zębów. Mogą one być silne i zdrowe, ale jednocześnie nie pozwalają się cieszyć „śnieżnobiałym uśmiechem”. Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów dobrze będzie dowiedzieć się co powoduje, że zęby żółkną. Istnieje sporo czynników wpływających na kolor zębów, ale zajmijmy się tymi, które są najistotniejsze:

Dieta

To co pijesz i jesz istotnie wpływa na kolor zębów. Niektóre produkty sprawiają, że zęby ciemnieją lub żółkną. Do najbardziej wpływających na szkliwo produktów należą: czerwone wino, papierosy, kawa, coca-cola, jagody i buraczki. Jeżeli uda Ci się zrezygnować z  tych artykułów możesz uniknąć konieczności wybielanie zębów.

Wypadki

Uszkodzenie zęba może spowodować zmianę jego koloru. Trzeba zdawać sobie sprawę, że taki ząb nie nadaje się do typowego wybielania – szczególnie domowymi sposobami. Wymaga on indywidualnego traktowania i wybielić go może jedynie stomatolog.

Wiek

Starzenie się wpływa na całe twoje ciało w tym zęby i ich kolor. Z wiekiem zęby stają się bardziej żółte i jest to proces naturalny.

Antybiotyki

Żółte zęby są często spowodowane zażywaniem antybiotyków, zwłaszcza dotyczy to okresu pierwszych kilkunastu lat życia. Jeżeli podejrzewasz, że twój kolor zębów zmienił się po dłuższym użyciu antybiotyku (tetracykliny) zgłoś się do stomatologa – wybielanie takich zębów wcale nie jest proste.

 

Osoby z żółtymi zębami często pytają jaki sposób wybielania jest dla nich najlepszy. Na szczęście mają spory wybór, bo żółte zęby są dużo bardziej podatne na wybielanie niż na przykład sine. Aby nie zniszczyć zębów i nie ryzykować nadwrażliwości warto przeprowadzić wybielanie w gabinecie lub chociaż po konsultacji ze stomatologiem. Żółte zęby idealnie nadają się do wybielania ekspresowego na jednej wizycie. Można polecieć takie systemy jak na przykład Pola Office lub Opalescencje X-Boost. Efekt jest natychmiastowy jednak nie utrzymuje się tak długo jak przy innych metodach wybielania żółtych zębów.

 

Podziel się naszym wpisem (Stomatolog Gdańsk)

Zapisz informacje o naszym gabinecie na swojej ulubionej stronie!